UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Зарплата / матеріальна відповідальність

Зарплата / матеріальна відповідальність #15574

Питання від Юзеф (19 червень 2010):
Родители могут подать на алименты на детей достигших 18 лет??? И по какой причине? Можно ли взять заверенную бумагу, если человек является плательщиком кредита, в случае не выплаты будет отвечать другой человек, или это можно сделать в банке?

Ответ юриста () :

Стаття 202. Підстави виникнення обов'язку повнолітніх дочки, сина утримувати батьків 1. Повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. 2. Якщо мати, батько були позбавлені батьківських прав і ці права не були поновлені, обов'язок утримувати матір, батька у дочки, сина, щодо яких вони були позбавлені батьківських прав, не виникає. Стаття 203. Обов'язок дочки, сина брати участь у додаткових витратах на батьків 1. Дочка, син крім сплати аліментів зобов'язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю. Стаття 204. Звільнення дочки, сина від обов'язку утримувати матір, батька 1. Дочка, син можуть бути звільнені судом від обов'язку утримувати матір, батька та обов'язку брати участь у додаткових витратах, якщо буде встановлено, що мати, батько ухилялися від виконання своїх батьківських обов'язків. У виняткових випадках суд може присудити з дочки, сина аліменти на строк не більш як три роки. Стаття 205. Визначення розміру аліментів на батьків 1. Суд визначає розмір аліментів на батьків у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) з урахуванням матеріального та сімейного стану сторін. 2. При визначенні розміру аліментів та додаткових витрат суд бере до уваги можливість одержання утримання від інших дітей, до яких не пред'явлено позову про стягнення аліментів, дружини, чоловіка та своїх батьків. Стаття 206. Стягнення з дитини витрат на догляд та лікування батьків 1. У виняткових випадках, якщо мати, батько є тяжко хворими, інвалідами, а дитина (стаття 6 цього Кодексу) має достатній дохід (заробіток), суд може постановити рішення про стягнення з неї одноразово або протягом певного строку коштів на покриття витрат, пов'язаних з лікуванням та доглядом за ними.

Зарплата / матеріальна відповідальність, інші питання

    Крістіна ( 9 лютий 2024)

    Доброго дня, чому в січні зрізали зарплату асистену вчителя, в той час як вчителям її підвищили? дякую

     Переглянути відповідь

    Світлана (24 січень 2024)

    Добрий день. В колективному договорі підприємства прописано, що " Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат установлюються в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством. Системами оплати праці є тарифна та інші системи, що формуються на оцінках складності виконуваних робіт і кваліфікації працівників. Тарифна система оплати праці включає: тарифні сітки, тарифі ставки, схеми посадових окладів і професійні стандарти (кваліфікаційні характеристики). Конкретні розміри посадових окладів фахівців, керівників встановлюються в кожному випадку індивідуально у відповідності з посадою, кваліфікацією, складністю та умовами виконуваної роботи." В ст. 6 Закон України "Про оплату праці" зазначено "Тарифна сітка (схема посадових окладів) формується на основі тарифної ставки робітника першого розряду та міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів). В колективному договорі згадка про міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення розмірів тарифних ставок (посадових окладів) відсутня. Посадові оклади спеціалістів, фахівців на рівні окладу прибиральниці. Чи є це порушенням? Чи є відповідальність? Як встановлюються на підприємстві міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення розмірів тарифних ставок (посадових окладів)?

     Переглянути відповідь

    Тетяна ( 5 січень 2024)

    Доброго дня! можна консультацію з такого питання,я маю 0,5 ставки заступника директора з виховної роботи і 18 годин історії в ліцеї, чи можу я читати з січня 11 годин історї у філії ліцею по факту,мені аргументують у відділі освіти ,що я як заступник можу в рік прочитати по факту тільки 240 годин, у мене з 1 вересня по 29 грудня 2023 року вже є 198 годин, враховується навчальний рік чи фінансовий? дякую за відповідь

     Переглянути відповідь

    Наталія (31 грудень 2023)

    Добрий день. Працюю в школі 31 рік. Весь термін була членом профспілки. 22.11 2023 року вийшла через задовільну роботу профспілки. В кінці цього навчального року для колективу були виділені кошти ( винагорода). Всім членам колективу були нараховані певні суми, а мені менша вдвічі а то і втричі в порівнянні з іншими. Мій вихід з профспілки голова сприйняла дуже негативно. Була нагороджена двома грамотами за досягнення. Ніяких дисциплінарних стягнень не маю. Чи правомірна діяльність голови профкому? Чи маю право оскаржити це нарахування і яким чином? Дякую

     Переглянути відповідь

    Тетяна ( 6 грудень 2023)

    З 18 років (зараз 46) працюю в освіті і була членом профспілки. Минулого тижня вийшла з організації. В нашій отг профспілка відстояла надбавку за престижність у розмірі 20% замість 5%. Після мого виходу з профспілки хочуть внести в колективні договори правку, щоб надбавку в 20% отримували тільки члени профспілки, інші- 5%. Будь ласка, проконсультуйте в правочинності даних рішень. Дякую

     Переглянути відповідь

    Ирина (17 листопад 2023)

    Добрый день. Я сотрудник госструктуры. Ушла в декрет в августе месяце этого года. Имею ли я право получить материальную помощь на оздоровление? Наш бухгалтер отказал мне в этом,

     Переглянути відповідь

    Оксана Черняк (28 жовтень 2023)

    Добрий день. Маю дві освіти: повну вищу освіту за спеціальністю "Трудове навчання" і базову вищу освіту (бакалавра) вчителя хімії. Більше 20 років працюю за даними спеціальностями, категорія вища. Цього року за сумісництвом працюю в іншому закладі вчителем хімії. Як мені має нараховуватися заробітна плата в даному закладі (як бакалавра чи спеціаліста?).

     Переглянути відповідь

    Тетяна (12 жовтень 2023)

    Добрий день. Допоможіть розібратися. Основна посада працівника - практичний психолог з 13-м тарифним розрядом 0,5 ставки, додатково читає години психології-2 год. за 13 т.р. і 7 год. трудове навчання -11 т.р. Даному педпрацівнику дано класне керівництво старших класів з кількістю учнів до 12 чоловік. На яку посаду нараховується класне керівництво? На основну у відсотках від практичного психолога (0,5 ставки) чи у відсотках від тарифної ставки (посадового окладу) вчителя? Буду вдячна за пояснення.

     Переглянути відповідь

    Маргарита ( 3 вересень 2023)

    Вийшов новий закон про атестацію вчителів, який вступив в дію з 01.09.23 де в пункті 14 вказано, що за педагогічним праціком зберігається педагогічне звання незалежно від переходу на нову педагогічну посаду: я була на посаді вчитель музики, атестувана на другу категорію, зараз займаю посаду вчитель біології в тій же школі, чи повинна я отримувати оплату з біології за новим положенням про атестацію за другою категорією ?

     Переглянути відповідь

    Оксана (10 серпень 2023)

    Добрий день! Я- класний керівник 2 класу. У класі 12 учнів, двоє з них- на сімейному навчанні. Мені не оплачують за цих двох учнів( тобто не повністю оплата за класне керівництво та зошити). Чи правомірно?

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору