UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Столяр — виробник декорацій

Столяр — виробник декорацій

1-й розряд

Завдання та обов’язки. Виготовляє та збирає сполучення у деталях декорацій із обробленням ручним способом. Виготовляє найпростіші меблі. Загострює та заправляє різальний інструмент. Готує столярний клей. Здійснює ремонт простих столярних виробів. Зачищує бруски та дошки після механічної обробки.

Повинен знати: основи столярних робіт; типи простих деревообробних верстатів; призначення робочого та контрольно-вимірювального інструменту, що застосовується під час столярних робіт; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт:

1. Столярні вироби — розбирання.

2. Щити, підрамники, прямокутники із фанери для обшиття скрині, табурету, стандартної садової лавки, ящиків — виготовлення.


2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує за кресленням та ескізами прості столярні роботи. Виготовляє, збирає та обробляє ручним способом з наступним оздобленням елементи простих декорацій та меблі. Здійснює механічне оброблення простих деталей на деревообробних верстатах з ручною та механічною подачею. Здійснює ремонт столярних виробів середньої складності.

Повинен знати: породи деревини та її вади; основи технології деревообробки; властивості столярного та казеїнового клею; способи застосування робочого різального та вимірювального інструменту; сорти лісоматеріалів основних твердих та м’яких порід деревини; основні правила викреслювання за ескізами нескладних шаблонів, деталей та сполучень; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією столяра — виробника декорацій 1 розряду не менше 0,5 року.

Приклади робіт:

1. Гратчасті полиці на кронштейнах, прямолінійні бар’єри з фільонками, прості віконниці, табурети — виготовлення.

2. Шрифти та цифри із фанери — виготовлення.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує за кресленням та ескізами столярні роботи середньої складності. Виготовляє та збирає елементи декорацій середньої складності із наступним оздобленням. Виготовляє та збирає декоративні меблі. Здійснює механічне оброблення деталей середньої складності на деревообробних верстатах із ручною та механічною подачею. Здійснює ремонт складних столярних виробів, заточування та налагодження ручного столярного інструменту.

Повинен знати: породи білого дерева; якість деревини різних порід дерева; призначення оздоблювальних матеріалів; різні способи оброблення дерева на деревообробних верстатах; правила оброблення лісоматеріалів електроінструментами; креслення та ескізи простої складності; рецептуру різних видів клею; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією столяра — виробника декорацій 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:1. Прямокутні каркасні колони, прості панельні двері, глухі віконні рами, поручні круглого і прямокутного перетину, фігурні грати, коробки криволінійного контуру, підвіконні дошки складного профілю — виготовлення.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. За ескізами, кресленням та вказівкою художника виконує складні столярні роботи з виготовлення та збирання елементів декорацій. Обробляє складні деталі електроінструментами та на складних деревообробних верстатах з ручною та механічною подачею. Виготовляє складні сполучення. Здійснює реставрацію різноманітних меблів. Проводить роботи з підготовки та обчищення поверхонь під склеювання.

Повинен знати: типи та конструкції столярних виробів; будову та призначення різноманітних пристроїв для оброблення дерева; технологію механічного оброблення деревини; способи лицьового оздоблення поверхонь; креслення та ескізи середньої складності; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією столяра — виробника декорацій 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:

1. Колони із деревини з фігурним обтісуванням, віконні рами і двері із складними внутрішніми контурами та сполученнями, карнизи та поручні фігурного перетину — виготовлення.

2. Портретні рами із цінних порід деревини, туалетні столики, слов’янські шафи — виготовлення, полірування.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує за кресленнями, ескізами та вказівками художника особливо складні столярні роботи з виготовлення та збирання елементів декорацій та стильних меблів. Травить та лакує поверхні.

Повинен знати: технологічні властивості деревини; рецептуру та способи приготування оздоблювальних матеріалів; оздоблення поверхонь травленням, фанеруванням, політурою та лаком; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією столяра — виробника декорацій 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:

1. Віконні рами та двері різних стилей та епох — виготовлення, збирання, полірування.

2. Іонічні колони — виготовлення.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує за кресленнями, ескізами та вказівками художника складні архітектурні побудови різних стилей та епох. Полірує поверхні. Виготовляє та реставрує меблі всіх стилей і епох та музичні інструменти із цінних порід деревини. Збирає та встановлює складні панелі.

Повинен знати: суміші політур, протрав, лаків та правила їх виготовлення; цінні породи дерева; правила викреслювання деталей і сполучень виробів; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією столяра — виробника декорацій 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:

1. Куполоподібні склепіння, бочкоподібні канелюрні колони, куполоподібні ніші, кесонні стелі — виготовлення.

2. Фанеровані поверхні із складними внутрішніми контурами та з’єднаннями — полірування.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору