UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Вибір професії - список затребуваних професій
  3. Програмісти, сисадміни, IT-фахівці
  4. Консультант по ERP-системі

Консультант по ERP-системі

ERP (Enterprise Resource Planning) це комплекс додатків, що дозволяють створити єдину автоматизовану систему управління підприємством (або її ключовими бізнес-процесами). Вона включає набір підсистем, пов'язаних з діяльністю компанії: фінанси (бухгалтерський і податковий облік і звітність, бюджетування і т.п.), виробництво, управління кадрами, маркетинг і продажі (CRM) та інші. ERP-система дозволяє досягти узгодженої роботи різних підрозділів підприємства, знижуючи при цьому адміністративні витрати.

Необхідність впровадження ERP-систем усвідомлює все більша кількість підприємств. Робота в компаніях-інтеграторах обіцяє співробітникам значні перспективи в плані кар'єрного і фінансового зростання. А тому багато сьогоднішніх випускників технічних вузів готові відмовитися від роботи за фахом, і почати кар'єру з посади стажиста в компаніях-інтеграторах.

Специфіка роботи консультантом по ERP-системі:

Плюси професії:

  • Досвід роботи обчислюється завершеними проектами (якщо проект впроваджується швидко, то це плюс),
  • Попит на ринку праці при належної кваліфікації (ринок ERP-систем ще дуже молодий, а тому відчувається дефіцит фахівців цієї сфери),
  • Спостереження за проблемами підприємства зсередини і спілкування з клієнтами, що дає унікальний досвід специфіки роботи у певній сфері та розширення кола знайомств.
Мінуси професії:
  • Нерідко співробітники компанії-клієнта скептично (а іноді навіть негативно) ставляться до введення нової системи,
  • Часто трапляються відрядження,
  • Конкуренція серед консультантів, часто напружена атмосфера в офісі,
  • Високий рівень плинності кадрів,
  • Ненормований робочий день.

Робота для консультанта по ERP-системі:

Системні інтегратори, компанії по ІТ-консалтингу (впровадження), ІТ-відділ підприємств, у яких вже встановлена ERP-система (підтримка).

Особисті якості:

    Оскільки ERP-консультанту, окрім технічних доводиться вирішувати масу організаторських питань, в першу чергу від фахівця цієї посади потрібне уміння спілкуватися з людьми, викликати прихильність до себе співбесідника, уміння переконувати і бути почутим. Тут важливо застосовувати ситуативну етику: діяти не за одного разу прийнятими правилами, але враховувати особливості ситуації і уміти прораховувати можливі варіанти розвитку подій на декілька кроків вперед.

    Обов'язкове уміння проводити презентації.

Зарплата і перспективи професії консультанта по ERP-системі:

Консультант протягом декількох років може дорости до посади директора напряму або топ-менеджера. Звичайно, у фахівців цієї сфери є верхня планка рівня доходів, проте вона в декілька разыв вище, ніж у фахівців в інших областях ІТ.

Профільна освіта:

ERP-консультанти, як правило, поділяються по областям:

  • фінанси (бухгалтерський і податковий облік, бюджетування і пр.),
  • управління персоналом,
  • виробництво,
  • логістика,
  • маркетинг,
  • продаж і т.п.
Щоб претендувати на посаду ERP-консультанта треба бути, перш за все, фахівцем в одній із цих областей. Так, збираючись зайняти посаду ERP-консультанта по модулю фінанси необхідно мати (або вчитися на старших курсах) фінансово-економічного вузу та добре знати комп'ютер, володіти основами побудови бізнес-процесів. Досвід в даному напрямку буде перевагою (особливо, якщо він стосується роботи з якою-небудь ERP-системою).

У будь-якому випадку, слід мати уявлення про ERP-системах взагалі і чітко уявляти, на якому з модулів (напрямків) ваші знання та навички виявляться доречнішими за все, то є на чому саме ви хочете спеціалізуватися.

Додатково:

    Як писалося вище, освіта повинна бути того напрямку, за яким вам доведеться працювати консультантом. Для EPR-консультанта некритично мати вищу освіту, можна закінчити вуз, а можна обійтися середньою спеціальною освітою.

    Тому вирішуйте самі, скільки років ви готові витратити на навчання, а далі вибирайте навчальний заклад:

Робота консультантом по ERP-системі в Україні:

А ви знаєте, що професія консультанта по ERP-системі не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Консультант по ERP-системі, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.

Також пам'ятайте - успішний Консультант по ERP-системі не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.

Якщо ж ви вже вирішили, що Консультант по ERP-системі – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати консультанта по ERP-системі, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору