UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Вибір професії - список затребуваних професій
  3. Програмісти, сисадміни, IT-фахівці
  4. ERP-програміст

ERP-програміст

ERP (Enterprise Resource Planning) це комплекс додатків, що дозволяють створити єдину автоматизовану систему управління підприємством (або її ключовими бізнес-процессами). Вона включає набір підсистем, пов'язаних з діяльністю компанії: фінанси (бухгалтерський і податковий облік і звітність, бюджетування і т.п.), виробництво, управління кадрами, маркетинг і продажі (CRM) та інші.

ERP-система дозволяє досягти узгодженої роботи різних підрозділів підприємства, знижуючи при цьому адміністративні витрати. Останнім часом необхідність впровадження ERP-систем усвідомлює все більша кількість підприємств. А значить, росте і попит на фахівців цієї області. Робота в компаніях-інтеграторах, обіцяє співробітникам значні перспективи в плані кар'єрного і фінансового зростання.

А тому багато сьогоднішніх випускників технічних вузів готові відмовитися від роботи за фахом і почати кар'єру з посади стажиста в компаніях-інтеграторах.

Сферу ERP-технологій неможливо вивчити по книгах або інститутських курсах на такому рівні, щоб вступати в який-небудь реальний проект, а фахівців на ринку недостатньо. Часто компаніям, що займаються впровадженням ERP-систем, потрібна людина, що бажає розвиватися в цій області, але не володіє належним досвідом участі в реальних проектах. Якщо ви вчилися або тільки закінчуєте технічний вуз, маєте відношення до програмування і здібності до логічного мислення, то вам буде близька посада ERP-програміста.

Такі фахівці відповідають за технічну сторону реалізації проекту: написання коду, стабільність роботи програми і ін.

Специфіка роботи ERP-програмістом:

Плюси професії:

  • Роботодавець надає навчання та досвід роботи під своїм брендом,
  • Досвід роботи обчислюється завершеними проектами (якщо проект впроваджується швидко),
  • Динамічне зростання оплати праці, що відповідає рівню компетентності та обов'язків у проекті,
  • Затребуваність на ринку праці,
  • При настроюванні кожної наступної системи фахівець отримує масу нової корисної інформації.
Мінуси професії:
  • На початковому етапі невисока заробітна плата,
  • Досвід роботи обчислюється завершеними проектами (якщо проект триває довго),
  • Занадто багато часу проводиш з одним продуктом,
  • Не факт, що досвід роботи з однією ERP-системою буде цінуватися в іншого ІТ-інтегратора, який працює з іншого ERP-системою.

Робота для ERP-програміста:

Системні інтегратори, компанії ІТ-консалтинга (впровадження), ІТ-відділ підприємств, у яких вже встановлена ЕРП-система (підтримка).

Особисті якості:

    ERP-програміст повинен володіти всіма якостями, притаманними класичному програмісту:
    • терпіння і витримка в процесі розробки та налагодження програми;
    • вміння швидко адаптуватися до нового;
    • об'єктивно оцінювати можливості технологій та їх використання в кожному конкретному випадку.

Зарплата і перспективи професії ERP-програміста:

Після завершення трьох-чотирьох проектів, програміст зазвичай стає або провідним розробником (архітектором), або перекваліфіковується в консультанта.

Профільна освіта:

Обов'язково мати вищу технічну освіту (комп'ютери і програмування), добре знати базові мови програмування, бази даних. Наприклад, якщо ви хочете влаштуватися стажистом за системою Navision, то плюсом буде знання мови Паскаль, серверних продуктів від Microsoft (для подальшої спеціалізації по адмініструванню). Якщо по Axapta, то необхідно знати основи Java, С++.

Важливо мати уявлення, що таке ERP-системи, а краще - вже бути знайомим з однією з них. Скажімо, якщо ви знаєте 1C, то перейти на Navision не складе труднощів.

Крім володіння програмуванням потрібно розуміти бізнес-логіку. Наприклад, якщо ви програмуєте модуль Фінанси, то без основ бухгалтерського обліку вам не обійтися.

Додатково:

Робота ERP-програмістом в Україні:

А ви знаєте, що професія ERP-програміста не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий ERP-програміст, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.

Також пам'ятайте - успішний ERP-програміст не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.

Якщо ж ви вже вирішили, що ERP-програміст – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати ERP-програміста, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору