UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Вибір професії - список затребуваних професій
  3. Програмісти, сисадміни, IT-фахівці
  4. Аналітик

Аналітик

Крупні компанії мають в своїй структурі безліч відділів. Щоб поліпшити обмін інформацією між ними і оптимізувати бізнес-процеси, на підприємствах організовуються інформаційні комп'ютерні мережі (ЕRP- системи) - комплекс додатків, що дозволяє створити єдину автоматизовану систему управління підприємством або її ключовими бізнес-процессамі. Їх розробкою займається системний аналітик. Він або модернізує систему, що вже існує на підприємстві, або моделює нову. У його обов'язки входить збір вимог до створюваного продукту за допомогою анкетування і інтерв'ю користувачів.

Системний аналітик розробляє технічне завдання на створення програмного забезпечення, проектує документальне оформлення системної і програмної архітектури ІТ-системи, ставить завдання на розробку і тестування. А після закінчення проекту пояснює правила роботи користувачам і вирішує проблеми функціонування на всіх стадіях життєвого циклу інформаційної системи.

Специфіка роботи аналітиком:

Плюси професії:

  • Це добре оплачувана праця,
  • Творча робота - кожен проект унікальний і вимагає свого підходу до розробки,
  • Видима і відчутна користь діяльності, коли робочий процес у фірмі має чіткий стиль і послідовність,
  • Придбання навичок комунікативного спілкування, а також розширення кола корисних знайомств за рахунок проектів у різних організаціях.
Мінуси професії:
  • Робота системного аналітика не завжди обмежується рамками одного міста, а тому людям цієї професії багато часу доводиться проводити у відрядженнях,
  • Клієнт не завжди в змозі зрозуміти відмінність однієї системи від іншої, звідси розбіжності, спори, нерозуміння,
  • Високий робочий ритм,
  • Нерідко користувачі негативно ставляться до впровадження нової інформаційної системи,
  • Часто замовник не може сформулювати завдання.

Робота для аналітика:

  • В крупних компаніях: банки, фінансові корпорації, паливно-енергетичні комплекси і пр.
  • У компаніях-інтеграторах, на підприємствах, де існують відділи системного аналізу.

Особисті якості:

    Терпіння, терпіння і ще раз терпіння. Його знадобиться багато: і при обговоренні деталей проекту із замовниками і при спілкуванні з користувачами, і при вирішенні технічних проблем. Потрібно уміти знаходити спільну мову з кожним, з ким доведеться спілкуватися, а спілкуватися доведеться багато. В ході обговорення швидко входити в курс справи, уловлювати суть і оптимізувати об'єм робіт (іноді завдання виявляється значно простішим, ніж припускає замовник).

Зарплата і перспективи професії аналітика:

Успішний аналітик, що починає, в майбутньому може претендувати на посади: керівник відділу, керівник компанії-інтегратора.

Додатково:

Робота аналітиком в Україні:

А ви знаєте, що професія аналітика не тільки цікава, але і достатньо складна? Щоб з вас вийшов чудовий Аналітик, потрібно володіти теоретичним і практичними знаннями, а головне - уміти гармонійно їх об'єднувати в процесі роботи.

Також пам'ятайте - успішний Аналітик не може собі дозволити допустити помилку в роботі. Тим більше, якщо ви налаштовані на успішну кар'єру. Адже підвищують тільки кваліфікованих фахівців.

Якщо ж ви вже вирішили, що Аналітик – це ваша майбутня професія, але ще не знаєте, як стати аналітика, перегляньте пропозиції українських вузів і учбових центрів по підготовці фахівців цієї сфери.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору